AMP Technology, os. dr. Józefa Putka 45, 34-123 Chocznia, tel.: +48 519 117 004, +421 915 143 434 e-mail: biuro@ocieplamy.com, nanista@orava.sk

AMP Technology

Z čoho je vyrobená polyuretánová pena?

Polyuretán je plastový materiál vytvorený polymerizáciou izokyanátu a polyolov. Po pridaní do zmesi vhodných penotvorných činidiel a katalyzátorov získame penu so špecifickými vlastnosťami a rôznymi tuhosti. Polyuretánová pena je materiál s najnižším koeficientom prestupu tepla.

Aký je rozdiel medzi otvorenou štruktúrou a uzatvorenou štruktúrou buniek v PUR pene?

Polyuretánová pena má otvorenú štruktúru buniek, ktorými prechádza vzduch. Je priedušné a polopriepustný materiál. Účinne zabraňuje rastu plesní. Ideálne sa hodí pre vnútorné izolácie, napr. Atik.

Pena s uzavretými bunkami, má väčšiu hustotu - v závislosti od použitia pri hustote 30 až 60 kg / m. Je nepriepustná pre paru a odolná proti rozdrveniu. Je použitá vo vnútorných a vonkajších izoláciách striech, plochých striech, stien, potrubí, kovových konštrukcii, prístavieb a ďalších.

Na aký podklad môžem aplikovať striekanú izoláciu?

PUR peny je možné aplikovať prakticky na akýkoľvek typ podkladu. Je dôležité, aby materiál bol suchý a bez prachu alebo iných nečistôt. Izolácia sa aplikuje predovšetkým na strešné membrány, betóny, OSB a MFP, debnenie, dechtového papiera alebo plechu.

Ako prebieha inštancia izolácie?

Izolácia nástrekom je rýchla. Polyuretán by mal byť rovnomerne aplikovaný pomocou špecializovaných strojov. Pena vyplní všetky prázdne priestory.

Podkrovie priemerného rodinného domčeka možno izolovať v priebehu niekoľkých hodín. Polyuretán rýchlo vytvrdene, takže na druhý deň, môžete pristúpiť k inštalácii sadrokartónu.

Ktorá hrúbka peny by mala byť použitá?

Minimálna súčiniteľ tepelnej vodivosti je definovaný v smerníc EÚ. Jedným z kritérií je napríklad fakt, že máme do činenia s moderným budovaním. Vždy môžete vykonať silnejšiu izoláciu než je špecifikovaná v predpisoch.

Aké sú náklady na striekanú izoláciu?

Cena závisí od mnohých faktorov, takže vám odporúčame nás kontaktovať a získať bezplatný a nezáväzný odhad nákladov.

Musím mať prístup k elektrickému prúdu počas inštalácie?

Zariadenia na striekanie peny fungujú na elektrinu, ale v neprítomnosti prístupu k elektrickej sieti pracujeme s generátormi. Takže to nie je žiadne zásadné obmedzenie na inštaláciu.

Aký je rozdiel medzu penovou izoláciou a izoláciou z vlny alebo polystyrénu?

Polyuretán s postupom času nestráca svoje fyzikálne vlastnosti, ako vlna alebo polystyrén. Je veľmi odolný voči vonkajším faktorom. Dokonca aj po desaťročiach vlastnosti izolácie zostávajú nezmenené.

Je penová izolácia bezpečná pre ľudské zdravie a životné prostredie?

Absolútne. Polyuretán nemá žiadne škodlivé vlastnosti. Je to materiál, ktorý je úplne bezpečný pre alergikov.

Okrem toho, polyuretán môže byť voľne recyklovaný. Tak je šetrný k životnému prostrediu.

Je penová izolácia je horľavý materiál?

Pri výrobe izolačnej peny, sú použité látky, ktoré znižujú náchylnosť k horeniu (tzv. Retardér). Polyuretán je samo-hasiaci materiál, neprispieva k šíreniu ohňa.

Môžu byť otepľovanie polyuretánovou penou použité v starých budovách?

Áno. Toto riešenie je široko používané v modernizácii a rekonštrukcii starších budov. Polyuretán poskytuje hustú a odolnú izoláciu, ktorá nevyžaduje demontáž predchádzajúcej krytiny.

Aká je účinnosť izolácie s použitím polyuretánovej peny?

Polyuretán má najnižší koeficient prenosu tepla, medzi všetkými izolačnými materiálmi. Parameter lambda (súčiniteľ prestupu tepla), je v tomto prípade 0,023 W / mK. Vrstva polyuretánu s hrúbkou 10 cm nahradí vrstvu polystyrénu s hrúbkou 16 cm alebo vrstvy vlny s hrúbkou 18 cm.

Otepľovanie v technológii môže znížiť náklady na vykurovanie až o 60 percent. Tento materiál eliminuje problém s tepelnými mostami. Izolácia zaručuje kontinuitu, bez medzier a prasklín, prostredníctvom ktorého by mohla unikať teplo. Tento účinok nie je možné získať tradičnou vlnou alebo polystyrénu.

Vyžaduje izolačná pena parozabranu?

Nie vždy. Pre miestnosti vystavené vysokej vlhkosti sa odporúča použiť parotesnú zábranu. Je nevyhnutný pre kúpeľne, kuchyne, práčovňa, sušiareň.

Aké vplyvy môže mať použitie polyuretánu na životné prostredie?

Vynikajúce izolačné vlastnosti zvýšenie energetickej účinnosti budov. V priebehu rokov náklady na vykurovanie sú oveľa nižšie ako v budovách oteplených tradičnými metódami. S penovou izoláciou je menšia požiadavka na teplo, čím sa znížia emisie oxidu uhličitého do atmosféry.

Minimalizácia škodlivých jedov na naše životné prostredie je to najlepšie, čo môže človek požadovať.