AMP Technology, os. dr. Józefa Putka 45, 34-123 Chocznia, tel.: +48 519 117 004, +421 915 143 434 e-mail: biuro@ocieplamy.com, nanista@orava.sk

AMP Technology

Polyuretánová pena s uzatvorenými bunkami a vysokou hustotou sa bežne používa pri ochrane poľnohospodárskych stavieb - ako sú družstvá, sklady, sklady pre ovocie a zeleninu.

Hlavné výhody použitia striekacej izolácie v poľnohospodárstve sú:

 • Efektívne zníženie tepelnej energie.
 • Izolácia proti strate tepla alebo chladu z vnútornej strany objektu.
 • Jednoduchšia kontrola ventilácie.
 • Obmedzené riziko kondenzácie.
 • Minimalizovanie nepriaznivého rastu plesní, húb a mikroorganizmov.

Striekaná izolácia pre poľnohospodárstvo sa používa ako tepelná izolácia stodôl, kôlní, fariem, prístreškov, budov, chovov, prasačích fariem, stajní, atď... Je vhodná pre ohrievanie síl a tankov. Polyuretánová pena zachováva svoje tepelné vlastnosti po celú dobu životnosti, bez ohľadu na uplynutý čas. Je priedušná, takže sa nevstrebáva, ani nezadržiava vlhkosť.

Všetci sme si vedomí dôležitosti zachovania vhodných podmienok teploty a vlhkosti pri skladovaní poľnohospodárskych produktov. Izolácia určená pre tieto zariadenia by mala mať jasne definovaný teplotný rozsah, v ktorom zelenina, ovocie a ďalšie produkty, by mali byt.

Prečo si vybrať striekanú izoláciu polyuretánovou penou v poľnohospodárstve?

 • PUR pena vykazuje najnižší koeficient prestupu tepla medzi všetkými izolačnými materiálmi na trhu,
 • výrazne znižuje náklady na vykurovanie, ventiláciu a klimatizáciu,
 • nemení svoje vlastnosti v priebehu času (výrobca poskytuje dlhodobú záruku),
 • nespôsobuje koróziu oceľových konštrukcií,
 • je odolná proti hlodavcom a hmyzu, nevytvára priaznivé podmienky pre ich pôsobenie,
 • zabraňuje kondenzácii vodných pár,
 • môže byť čistená s použitím vysokotlakového čističa,
 • tlmí zvuky,
 • je ľahká, takže nezaťažuje konštrukciu, ale skôr ju posilňuje,
 • neškodí zdraviu a životnému prostrediu,
 • pôsobí ako hydroizolácia, zabraňuje vlhkosti cez kapilárne trámy základových múrov.

Tepelnoizolačné penové kurníky

Zatepľovanie kurníkov polyuretánovou penou umožňuje optimálnu mikroklímu nevyhnutnú pre správny rast a chov hydiny. Nadmerná vlhkosť v príliš vykurovanom alebo chladenom kurníku vedie k zníženiu imunity zvierat, čím sa zvyšuje výskyt infekčných a parazitárnych chorôb. Nedostatočná vlhkosť môže viesť k vysychaniu sliznice horných dýchacích ciest, častých pľúcnych ochorení a sekundárnej infekcii. Suchý vzduch tiež zvyšuje tvorbu škodlivého dýchacieho prachu. Striekaná izolácia zaručuje nepriepustnosť a energetickú účinnosť hál. Použitím vhodného ventilačného systému, ľahko udržíte úplné riadenie environmentálnych podmienok pre hydinu.

Tepelná izolačná pena pre stodoly, stajne a chlievy

Izolácia polyuretánovou penou v stodole alebo stajni prispieva k udržaniu vhodnej mikroklímy, ale okrem toho tiež bráni rastu nebezpečných patogénov, ktoré negatívne ovplyvňujú dobré životné podmienky zvierat. V zariadeniach pre zvieratá sú väčšinou vysoké vlhkosti z maštaľného hnoja a žľabov vody pre zalievanie. PUR pena je úplne odolná proti vlhkosti. Nedochádza ku kondenzácii vodnej pary, takže nevznikajú nepriaznivé podmienky pre rast plesní a húb. Izolácia zabraňuje nadmernému zahrievaniu hospodárskych budov v lete, ktorá udržuje teplotu na 20 ° C čo je optimálna teplota pre existenciu hovädzieho dobytka a ošípaných v uzavretom zariadení. Polyuretán je odolný voči dezinfekčným prostriedkom a čisteniu tlakovou umývačkou. Významne pomáha udržiavať primeranú úroveň hygieny v stodolách.

Izolácia v chladiarenských skladoch a výťahoch

Už tenká vrstva polyuretánovej peny činí vonkajšie sklady izolované od vodnej pary a vzduchu čo napomáha regulácií prúdenia vzduchu. V prípade skladovania obilia to má veľký význam. Zrná zostávajú suché a neklíčia, a izolácia utesnená polyuretánom je plne odolná voči útokom a kolonizácii hlodavcov.

Aby bolo možné riadne uložiť koreňovú zeleninu odporúča sa použiť penová izolácia, ktorá má koeficient 0,022 W / mK s hrúbkou asi 7 cm. V dôsledku toho, dokonca aj intenzívne mrazy nevplývajú na zemiaky, mrkvu, zeler, a ďalšie podobné výrobky. Zelenina nehnije a oveľa neskôr začína klíčiť.

Pre chladenie je tiež potrebné zrealizovať izoláciu. Vďaka izolácii bude možné udržať primeranú úroveň vlhkosti oveľa jednoduchšie. Polyuretán neemituje žiadny zápach. Izolácia bráni hniezdeniu hlodavcov a iných škodcov.